ترانس CT PT

فروش انواع ترانس ولتاژl (SIEMENS , AEG , MAG ) PT & CT و غیره
ترانس ولتاژ 20 کیلوولت رزینی جهت نصب در تابلو
ترانس جریان 20 کیلوولت رزینی جهت نصب در تابلو
ترانس ولتاژ 33 کیلوولت رزینی جهت نصب در تابلو
ترانی جریان 33 کیلوولت رزینی جهت نصب در تابلو
ترانس PT رادیکال و دو فاز
-
ترانسهای ولتاژدر ولتاژهای پایین تر تنها از سیم پیچهای اولیه و ثانویه تشکیل شده اند که عایق استفاده شده در آنها اپوکسی رزین بوده که در قالبهایی شکل داده میشوند.در ورودی اولیه این ترانسها
فیوز محافظ قرار میگیرد و اولیه آنها از طرف دیگر به زمین(در تک فاز)وصل میشود ودر ثانویه هم به این صورت است یعنی انتهای سیم پیچ ثانویه می باشد.کلاس دقت در اغلب ترانسهای مورد استفاده در پستهاp3 استکه نشان دهنده ای میباشد که به میزان 3 درصد خطا در نسبت تبدیل ترانس وجود دارد.
در ترانسهای ولتاژ بیرونی در هنگام نصب باید دقت داشت که سیم اتصال بدنه آن به دقت نصب گردد و مقاومت پایینی داشته باشد.در طول زمان بهره هرداری جز بازدید اتصالات و چک کردن ظاهری ترانس نیاز به تست وآزمون خاصی ندارد.اما بعد از یک اتصالی ویا زمان تعریف شده برای ترانس توسط کارخانه سازنده باید روغن داخل آن تست شود.همچنین در صورت نشتی احتمالی حتما با روغن هم تراز با کلاس روغن آن اصلاح گردد.
مشخصات مهم یک ترانس ولتاژ(PT) به قرار زیر میباشد:
1-بالاترین ولتاژسیستم
2-فرکانس نامی
3-نسبت تبدیل
4-تیپ وکلاس
5-ظرفیت خازنی بین اولیه و ثانویه
6-فاصله خزشی
7-حداکثر بار حرارتی

ترانسفورماتور جریان (CT)
از ترانسهای جریان برای تبدیل جریان زیاد به مقدار کم ( معمولاً 5 آمپر) برای وسائل اندازه‌گیری و رله‌های حفاظتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیم پیچی اولیه ترانس جریان بصورت سری در مدار قرار گرفته و جریان آن همان جریان خط می‌باشد که مقدار آن بستگی به امپدانس بار و ولتاژ شبکه دارد. مقادیر نامی ترانسفورماتور جریان برحسب نسبت تبدیل آن مشخص می‌شود (مثلاً 5 به 600، 5 به 800 ، 5 به 1000). چیزی که مهم است اندازه نامی جریان (5 آمپر) در طرف ثانویه ترانس می‌باشد.
تعداد سیم پیچی‌های ثانویه ترانسهای جریان 2 یا 3 سری بوده که یکسری برای وسائلاندازه‌گیری و بقیه برای سیستمهای حفاظتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترانسفورماتور جریان بصورت سری در مدار جریان قرار می‌گیرد و وسائل حفاظتی و اندازه‌گیری نیز به صورت سری با ثانویه ترانسفورماتور جریان متصل می‌گردند.
تذکر خیلی مهم:
ثانویه ترانس جریان اگر هیچ دستگاهی به آن متصل نباشد، بایستی حتماً در تمام لحظات اتصال کوتاه باشد. چون ممکن است ولتاژهای بسیار زیادی در ثانویه (مدار باز) آن ظاهر گردد. در عمل اغلب رله‌ها و وسایل اندازه‌گیری دیگر، که از جریان ترانسفورماتورهای جریان استفاده می‌کنند دارای یک کلید اتصال کوتاه هستند که باید قبل از برداشتن رله برای تعویض یا تنظیم بسته شود.
انواع ترانسفورماتور جریان
انواع ترانسهای جریان برحسب نوع عایق اصلی عبارتند از:
ـ ترانس نوع روغنی با عایق کاغذ آغشته به روغن (برای ولتاژهای زیاد و خیلی زیاد و تاسیسات بیرونی)
ـ نوع خشک با عایق رزین (برای ولتاژ متوسط و تاسیسات داخلی و پستهای گازی)آگهی دهنده : ترابی

تلفن : 33985922

موبایل :

وب سایت :

ایمیل : [email protected]

ادرس :


واتس اپ چت با واتساپ

لینک آگهی : www.bazar.ir/p/-/e2z6a1

ترانس CT   PT

کلمات کلیدی مرتبط

سایر آگهی های

آگهی های مرتبط