ثبت رایگان آگهی

قبل از ثبت آگهی در کمتر از 47 ثانیه به کاربران سایت بازار بپیوندید! ( ثبت نام )
کاربران سایت بازار می توانند بصورت رایگان اقدام به ثبت آگهی و معرفی کالا و خدمات خود به بازدیدکنندگان سایت کنند. محدودیتی از لحاظ  تعداد آگهی های هر کاربر وجود ندارد اما برای حفظ نظم و جلوگیری از سردرگمی کاربران از ثبت آگهی های تکراری خودداری فرمائید.

نکاتی برای بهینه سازی آگهی:

● ارائه اطلاعات کامل از آگهی دهنده به اعتبار آگهی کمک می کند. لذا توصیه می کنیم نام کامل آگهی دهنده (بجای نام مستعار)، شماره تلفن ثابت، آدرس دقیق و کامل را در فرم ثبت آگهی وارد نمائید.
● عنوان مناسب در ترقیب بازدید کنندگان برای مشاهده آگهی شما و مطالعه متن آن بسیار مهم است. همچنین انتخاب عبارات کلیدی مرتبط با موضوع آگهی در عنوان آن، به بهتر دیده شدن آگهی در نتایج جستجوی سایت بازار و موتورهای جستجو کمک می کند.
● بهتر است متن آگهی خیلی بلند یا خیلی کوتاه نباشد بطوریکه توضیحات ضروری در متن آگهی عنوان شده باشد و از ارائه اطلاعات تکراری و غیر ضروری پرهیز شده باشد.
● کیفیت آگهی ثبت شده تا حد زیادی به انتخاب عبارات کلیدی و کلمات مرتبط مناسب بستگی دارد.این کلمات در الگوریتم جستجوی سایت بازار و نیز موتورهای جستجو از جمله گوگل اهمیت ویژه ای دارند.
● اولین بخش آگهی که نظر بازدید کننده را جلب می کند تصاویرآگهی ( بخصوص تصویر پیش فرض )  می باشد. انتخاب یک تصویر گویا به افزایش بازدید از آگهی شما کمک می کند.


آگهی های


آگهی طلایی :

آگهی های طلایی در صفحه اصلی سایت نمایش داده می شوند.
تعداد بازدید آگهی های طلایی به مراتب بیشتر از آگهی های نقره ای و رایگان می باشد.
آگهی های طلایی در همه صفحات نیازمندی ها و همچنین نتایج جستجوی سایت بازار بالاتر از آگهی های نقره ای نمایش داده می شوند.
اعتماد بازدید کنندگان به آگهی های طلایی نسبت به سایر آگهی ها بیشتر است.
هزینه ثبت آگهی طلایی ماهانه 45,000 تومان است.

آگهی نقرا ای:
در آگهی های نقره ای برخلاف آگهی رایگان لینک وبسایت آگهی دهنده نمایش داده می شود.
آگهی های نقره ای در همه صفحات نیازمندی ها و همچنین نتایج جستجوی سایت بازار بالاتر از آگهی های رایگان و پائین تر از آگهی های طلایی نمایش داده می شوند.
با توجه به تعداد زیاد آگهی های رایگان، آگهی های نقره ای به شکل کاملاً محسوسی نسبت به آگهی های رایگان متمایز خواهد شد.
هزینه ثبت آگهی نقره ای ماهانه 15,000 تومان است.


قوانین ثبت آگهی


درج آگهی و فروش کالاها و خدمات زیر ممنوع است:

● قوانین کشور را نقض کند و یا تهدیدی برای امنیت ملی تلقی شود.
● سوء استفاده از اطلاعات شخصی و نفوذ در حریم خصوصی افراد را تسهیل کند.
● فروش اینترنتی آن کالا یا خدمات ممنوع یا ملزم به اخذ مجوز باشد.
● معرفی سایت ها و وبلاگ ها با محتوای سیاسی و غیر اخلاقی
● تبلیغ سی دی و کلاس های آموزشی با محتوای غیر شرعی و غیر قانونی (مانند کلاس رقص)
● تبلیغ هرگونه فعالیت هرمی وفروش شبکه ای (در صورت عدم ارائه مجوز از مراجع قانونی مربوطه)

در صورت صدور حکم قضایی و یا دستور از مراجع قانونی (پلیس فتا، وزارت ارشاد، وزارت بهداشت و ...) بلافاصله فعالیت فرد یا شرکت مورد نظر تعلیق خواهد شد. در این حالت سایت بازار ملزم به استرداد وجه پرداخت شده از جانب تامین کننده نیست. لذا خواهشمندیم قبل از شروع فعالیت تجاری از دارا بودن شرایط لازم از جمله مجوزهای قانونی مطمئن شوید.


سلب مسئولیت

سایت بازار نهایت تلاش خود را برای نظارت براعتبار تامین کنندگان و محتوای آگهی ها به کار می بندد اما همه مسئولیت ها بر عهده شخص یا شرکت ذینفع می باشد و در صورت هرگونه اعتراض یا شکایت از جانب بازدید کنندگان، شخص یا شرکتمورد نظر میبایست پاسخگو باشد.
سایت بازار هرگونه ادعای افراد و شرکت ها مبنی بر فعالیت تحت نظر این سایت را تکذیب می کند. سیاست کاری سایت بازار فراهم آوردن محیطی جهت آشنایی متقاضیان با تامین کنندگان می باشد لذا بررسی کیفیت ارائه کالاها و خدمات و همچنین بررسی صحت ادعاهای مطرح شده در حیطه مسئولیت سایت بازار نیست.
سایت بازار هیچگونه مسئولیتی در قبال تراکنش های مالی و معاملات انجام شده بین کاربران و تامین کنندگان را بر عهده نمی گیرد با این حال در صورت دریافت شکایت موجه، فعالیت تامین کننده خاطی  تا رفع ابهام از جانب ایشان تعلیقخواهد شد.

در بازار باشید.

راهنمای ثبت محصول جدید


هر محصول در بازار می تواند کالا یا خدماتی باشد که شما به عنوان تامین کننده ارائه می کنید. انتخاب عنوان مناسب برای محصولات نقش مهمی در بهتر دیده شدن شما در بازار و جستجو گر ها دارد. برای هر محصول امکان درج عنوان فارسی و انگلیسی در نظر گرفته شده که تکمیل حداقل یکی از این فیلد ها الزامیست.

در قسمت عنوان محصول فقط به نام کالا یا خدمات مورد نظر اشاره کنید و از قرار دادن نام شرکت و کلماتی نظیر خریدِ ... ، فروشِ ... ، شرکتِ ... خودداری کنید.

نمونه صحیح نمونه اشتباه
گوشی سامسونگ مدل ....   فروش گوشی سامسونگ مدل ....
آموزش زبان فرانسه  برگزاری دوره آموزشی زبان فرانسه

                            
در قسمت توضیحات کوتاه به مزیت رقابتی کسب و کارتان در آن محصول خاص اشاره کنید. مثلاً
به همراه کیف رایگان با 18 ماه گارانتی تعویض
یا
امکان ارائه گواهی نامه بین المللی

قسمت توضیحات کامل برای ارائه همه اطلاعات مربوط به محصول شما در نظر گرفته شده است. هر آنچه که از نظر شما دانستن آن برای مشتری لازم است در این قسمت وارد کنید. لطفاً در این قسمت فقط اطلاعات مربوط به کالا و خدمات مورد نظر را وارد کنید. اطلاعات تماس در قسمت های دیگر نمایش داده خواهند شد.  
عبارت های کلیدی مهمترین قسمت در ثبت محصول جدید است. منظور از عبارت های کلیدی یک یا چند کلمه است که با محصول شما مرتبط است. بهتر است هر ترکیبی که احتمال جستجوی آن را می دهید به عنوان عبارت کلیدی وارد و کلید "افزودن" را بزنید تا بصورت جداگانه ثبت شود. ممکن است از یک کلمه خاص در چندین عبارت استفاده کنید به عنوان مثال اگر عبارت های کلیدی شما شامل عبارت های زیر باشد :
نوکیا
خرید نوکیا
گوشی نوکیا
تعمیرات نوکیا
محصول و فروشگاه شما در تمام نتایج جستجوی عبارت های بالا نمایش داده خواهد شد اما احتمال اینکه در نتایج جستجوی عبارت "فروشگاه نوکیا" حضور داشته باشید کم است. بنابراین تمام حالت هایی را که احتمال جستجوی آنرا می دهید  به زبان فارسی و هم زبه زبان انگلیسی و بصورت جداگانه وارد کنید.
تذکر : لطفاً از وارد کردن عبارت های کلیدی نا مرتبط با محصول جداً خودداری فرمائید. برای حفظ نظم بازار محصولاتی که در آنها از توضیحات و عبارت های کلیدی نامرتبط استفاده شده باشد پذیرفته و تائید نخواهند شد.

مشخصات محصول :
تکمیل این قسمت برای ثبت محصول جدید الزامی نیست اما ارائه مشخصات فنی محصول بصورت جداگانه کمک می کند که مشتری اطلاعات سریعتر و دقیقتری از کالا یا خدمات شما دریافت کند.
مثال برای کالا ها و خدمات مختلف :

عنوان مشخصه مقدار یا توضیح مشخصه
حافظه داخلی 16 گیگا بایت
حداکثر سرعت 198 کیلومتر در ساعت
نوع کاربری تجاری
گنجایش مخزن 300 لیتر


در فروش یک محصول ممکن است با توجه به شرایط، پیشنهاد قیمت متفاوتی داشته باشد. مثلاً قیمت  فروش یک کالا با گارانتی خاص با قیمت فروش کالا بدون گارانتی متفاوت باشد. یا اینکه قیمت فروش بصورت عمده شامل تخفیف در قیمت باشد. لذا امکان ثبت چندین قیمت برای شرایط متفاوت در نظر گرفته شده است.
مثال :
ارائه قیمت برای تور کیش :
                                      

عنوان قیمت قیمت قیمت با تخفیف توضیح تخفیف
هتل 4 ستاره 200,000    
هتل 5 ستاره 300,000 280,000 تا آخر اسفند ماه

برای هر محصول امکان انتخاب یک گروه وجود دارد. دقت کنید که کالا یا خدمات شما در گروهی که انتخاب کرده اید و زیر شاخه های آن نمایش داده خواهد شد.
ممکن است شما صاحب یک سایت اینترنتی باشد و محصولی که در بازار ارائه می کنید در سایت خودتان معرفی شده باشد. در این صورت می توانید لینک محصول را در قسمت مربوطه وارد کنید. دقت کنید که نمایش لینک محصولات فقط برای تامین کنندگان ممتاز  و به صورت nofollow امکانپذیر است.
آخرین مرحله در ثبت محصول جدید انتخاب عکس مناسب است. توجه داشته باشد که انتخاب عکس مرتبط  و با کیفیت تاثیر زیادی در جذب بازدید کننده بیشتر خواهد داشت.
در قسمت مدیریت محصولات امکان ویرایش اطلاعات هر محصول و بروزرسانی قیمت ها وجود دارد. مدیریت محصولات

برای ثبت محصول جدید بعد از ثبت نام به عنوان تامین کننده به لینک زیر مراجعه کنید :
http://www.bazar.ir/product_new
در بازار باشید.