راهنمای ثبت محصول جدید


هر محصول در بازار می تواند کالا یا خدماتی باشد که شما به عنوان تامین کننده ارائه می کنید. انتخاب عنوان مناسب برای محصولات نقش مهمی در بهتر دیده شدن شما در بازار و جستجو گر ها دارد. برای هر محصول امکان درج عنوان فارسی و انگلیسی در نظر گرفته شده که تکمیل حداقل یکی از این فیلد ها الزامیست.

در قسمت عنوان محصول فقط به نام کالا یا خدمات مورد نظر اشاره کنید و از قرار دادن نام شرکت و کلماتی نظیر خریدِ ... ، فروشِ ... ، شرکتِ ... خودداری کنید.

نمونه صحیح نمونه اشتباه
گوشی سامسونگ مدل ....   فروش گوشی سامسونگ مدل ....
آموزش زبان فرانسه  برگزاری دوره آموزشی زبان فرانسه

                            
در قسمت توضیحات کوتاه به مزیت رقابتی کسب و کارتان در آن محصول خاص اشاره کنید. مثلاً
به همراه کیف رایگان با 18 ماه گارانتی تعویض
یا
امکان ارائه گواهی نامه بین المللی

قسمت توضیحات کامل برای ارائه همه اطلاعات مربوط به محصول شما در نظر گرفته شده است. هر آنچه که از نظر شما دانستن آن برای مشتری لازم است در این قسمت وارد کنید. لطفاً در این قسمت فقط اطلاعات مربوط به کالا و خدمات مورد نظر را وارد کنید. اطلاعات تماس در قسمت های دیگر نمایش داده خواهند شد.  
عبارت های کلیدی مهمترین قسمت در ثبت محصول جدید است. منظور از عبارت های کلیدی یک یا چند کلمه است که با محصول شما مرتبط است. بهتر است هر ترکیبی که احتمال جستجوی آن را می دهید به عنوان عبارت کلیدی وارد و کلید "افزودن" را بزنید تا بصورت جداگانه ثبت شود. ممکن است از یک کلمه خاص در چندین عبارت استفاده کنید به عنوان مثال اگر عبارت های کلیدی شما شامل عبارت های زیر باشد :
نوکیا
خرید نوکیا
گوشی نوکیا
تعمیرات نوکیا
محصول و فروشگاه شما در تمام نتایج جستجوی عبارت های بالا نمایش داده خواهد شد اما احتمال اینکه در نتایج جستجوی عبارت "فروشگاه نوکیا" حضور داشته باشید کم است. بنابراین تمام حالت هایی را که احتمال جستجوی آنرا می دهید  به زبان فارسی و هم زبه زبان انگلیسی و بصورت جداگانه وارد کنید.
تذکر : لطفاً از وارد کردن عبارت های کلیدی نا مرتبط با محصول جداً خودداری فرمائید. برای حفظ نظم بازار محصولاتی که در آنها از توضیحات و عبارت های کلیدی نامرتبط استفاده شده باشد پذیرفته و تائید نخواهند شد.

مشخصات محصول :
تکمیل این قسمت برای ثبت محصول جدید الزامی نیست اما ارائه مشخصات فنی محصول بصورت جداگانه کمک می کند که مشتری اطلاعات سریعتر و دقیقتری از کالا یا خدمات شما دریافت کند.
مثال برای کالا ها و خدمات مختلف :

عنوان مشخصه مقدار یا توضیح مشخصه
حافظه داخلی 16 گیگا بایت
حداکثر سرعت 198 کیلومتر در ساعت
نوع کاربری تجاری
گنجایش مخزن 300 لیتر


در فروش یک محصول ممکن است با توجه به شرایط، پیشنهاد قیمت متفاوتی داشته باشد. مثلاً قیمت  فروش یک کالا با گارانتی خاص با قیمت فروش کالا بدون گارانتی متفاوت باشد. یا اینکه قیمت فروش بصورت عمده شامل تخفیف در قیمت باشد. لذا امکان ثبت چندین قیمت برای شرایط متفاوت در نظر گرفته شده است.
مثال :
ارائه قیمت برای تور کیش :
                                      

عنوان قیمت قیمت قیمت با تخفیف توضیح تخفیف
هتل 4 ستاره 200,000    
هتل 5 ستاره 300,000 280,000 تا آخر اسفند ماه

برای هر محصول امکان انتخاب یک گروه وجود دارد. دقت کنید که کالا یا خدمات شما در گروهی که انتخاب کرده اید و زیر شاخه های آن نمایش داده خواهد شد.
ممکن است شما صاحب یک سایت اینترنتی باشد و محصولی که در بازار ارائه می کنید در سایت خودتان معرفی شده باشد. در این صورت می توانید لینک محصول را در قسمت مربوطه وارد کنید. دقت کنید که نمایش لینک محصولات فقط برای تامین کنندگان ممتاز  و به صورت nofollow امکانپذیر است.
آخرین مرحله در ثبت محصول جدید انتخاب عکس مناسب است. توجه داشته باشد که انتخاب عکس مرتبط  و با کیفیت تاثیر زیادی در جذب بازدید کننده بیشتر خواهد داشت.
در قسمت مدیریت محصولات امکان ویرایش اطلاعات هر محصول و بروزرسانی قیمت ها وجود دارد. مدیریت محصولات

برای ثبت محصول جدید بعد از ثبت نام به عنوان تامین کننده به لینک زیر مراجعه کنید :
http://www.bazar.ir/product_new
در بازار باشید.